Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чому українцям почали блокувати карти?

26 лютого 2016 р.

Банкіри почали блокувати карткові рахунки українців, і останнім часом роблять це дедалі активніше. При цьому фінансисти закликають людей звикнути до цього - "заморозка" операцій за рахунком стане стандартною процедурою для наших банків.
Вони почнуть на практиці реалізовувати прийнятий ще в минулому році закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення". А також постанову Нацбанку №88, затверджене під нього 18 лютого 2016- го.
"Ніяких оголених відключень рахунків за формальними ознаками не буде. Банк буде зупиняти операції по рахунку тільки в двох випадках. Якщо мова йде про невластивих клієнту операціях: наприклад, на студентську картку, на яку раніше надходили невеликі суми стипендії, несподівано почнуть приходити гігантські грошові надходження . А також у разі, якщо мова буде йти публічних особистостей (наприклад, політичних діячів), які не пройшли процедуру ідентифікації, як того вимагає нове законодавство. Але зупинення операцій по картковому рахунку не відбуватиметься безапеляційно і в односторонньому режимі. як тільки банк це зробить, він обов'язково зв'яжеться з людиною і запросить його на зустріч, щоб з'ясувати призначення операції - потрібно буде дати пояснення. Якщо клієнт не захоче цього робити, то зможе забрати свої гроші готівкою або перевести в інший банк ", - пояснив голова правління банку" Хрещатик "Дмитро Гриджук.
На питання банків доведеться відповідати в письмовій формі і з підтверджуючими документами. Наприклад, якщо ви фрілансер, віддалено працює на іноземну компанію і вона відправляє вам зароблені гроші, то потрібно буде подати в банк копію трудового договору. А якщо відправляєте за кордон гроші за навчання дитини - копію контракту з навчальним закладом.
"Після вступу в силу нового законодавства в Україні почалося впровадження світової політики" Знай свого клієнта ". Вона довгі роки діє в США і в Європі, в яку ми йдемо. Її мета виявлення і зупинка сумнівних операцій або випадків фінансування злочинної діяльності. І якщо людина не відноситься до злочинного світу, то для нього нові правила стануть лише невеликим незручністю - один раз дасть пояснення банку, і продовжить проводити операції: наприклад, буде отримувати з-за кордону гроші за свою роботу ", - запевнив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький.
На розблокування карткового рахунку будуть йти лічені хвилини. "Клієнт надав пояснення з підтверджуючими документами, і ми тут же відновлюємо всі операції по рахунку. Все відбувається дуже швидко і логічно. Єдина безглуздість, яку до сих пір не змогли зрозуміти в банках - це, як крім стандартної ідентифікації публічної особи, можна вимагати у нього дані про все майно і задавати питання про його походження (як нас зобов'язав регулятор). Це невластива для фінансового сектора функція. Але вона не стосується широких мас громадян, а тільки великих державних діячів ", - зауважив Дмитро Гриджук.
Щоб справа не доходила до блокування рахунків, людям рекомендують заздалегідь звернутися в банк. "Якщо ви знаєте, що до вас на рахунок, по якому раніше проходили невеликі операції, надійде велика сума, то краще заздалегідь прийти у відділення і попередити про це. І тоді проблем не пропускатимуть", - сказав Василь Невмержицький.
НБУ не вимагав блокувати банківські карти українців
НБУ зобов'язав банки провести ідентифікацію своїх клієнтів, при цьому не вимагаючи блокування карток фізичних осіб.
Про це йдеться в роз'ясненні НБУ в соцмережі у відповідь на публікації в ЗМІ про те, що українські банки почали блокувати картки клієнтів за «дивні» доходи, посилаючись на вимоги регулятора, передає Хроніка.інфо з посиланням на УНІАН.
За інформацією НБУ, останнім часом громадяни стали отримувати листи від банків про необхідність проходження ідентифікації. Зокрема, банки просили протягом певного часу звернутися з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, в відділення банку для проведення додаткового уточнення інформації.
«Ми розуміємо, що проходження ідентифікації вимагає від громадян України витрат певного часу. Однак це значний крок на шляху боротьби з шахрайством і відмиванням грошей. Будь ласка, поставтеся з розумінням до цього процесу », - йдеться в повідомленні НБУ.
Чинний в Україні закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» вимагає від банків регулярної ідентифікації клієнтів, що допомагає в боротьбі з схемними операціями та відмиванням коштів.
У липні 2015 року, відповідно до вимог оновленого закону, НБУ оновив своє Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, встановивши вимогу до банків провести ідентифікацію своїх клієнтів до кінця 2015 року.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/ankiry-obyasnili-pochemu-ukraincam-nachali-blokirovat-karty-a-NBU-utverzhdaet-obratnoe.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!