Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Поетапне запровадження електронного адміністрування ПДВ: це як?

6 березня 2015 р.

Приведено у відповідність до Закону № 71-VIII Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість.
Зокрема, встановлено, що система електронного адміністрування податку запроваджується поетапно:
- на перехідний період (до 1 липня 2015 р. або іншої дати, визначеної окремим рішенням ВР України про скорочення такого періоду) - у тестовому режимі;
- із зазначеної дати - на постійній основі.
Протягом перехідного періоду реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за встановленою формулою.
Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, за рішенням платника податку може бути збільшена на суму непогашених залишків сум податку, заявлених ним до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 р., задекларованих до бюджетного відшкодування за такі періоди в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, від’ємного значення суми, та залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованих платником податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року.
Таке рішення платник податку відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації за звітний (податковий) період після 1 лютого 2015 р., в якому воно прийняте.
ДФС після проведення камеральної перевірки зазначеної податкової декларації автоматично збільшує суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, на відповідну суму та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.
Сума такого збільшення відображається платником податку у складі податкового кредиту податкової декларації за звітний (податковий) період, в якому воно здійснене.
Після закінчення перехідного періоду:
1) ДФС автоматично збільшує розмір суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.
2) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку.
На суму такого збільшення:
- зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету в звітному (податковому) періоді, або збільшується сума від’ємного значення, задекларована в звітному (податковому)  періоді;
- помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з податку вважаються погашеними.

Постанова КМУ від 04.03.15 р. № 82 набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!