Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

За якими ставками сплачувати податок на нерухомість у 2014 році?

7 лютого 2014 р.

Відповідно до пп. 265.5.1 Податкового кодексу (далі – ПК) ставки податку на нерухомість установлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня звітного (податкового) року (далі – МЗП), за 1 м2 бази оподаткування. Розмір МЗП на 1 січня 2014 року, установлений ст. 8 Закону від 16.01.14 р. № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік», становить 1 218 грн.

Ставки податку на нерухомість у 2014 році

Види об`єктів

Ставка

Сума

1

2

3

Для фізичних осіб*

Квартира/квартири, сумарна житлова площа яких не перевищує 240 м2

Не більше 1 % МЗП

Не більше 12,18 грн. за 1 м2

Житловий будинок/будинки, сумарна житлова площа яких не перевищує 500 м2

Не більше 1 % МЗП

Не більше 12,18 грн. за 1 м2

Квартира/квартири, сумарна житлова площа яких перевищує 240 м2

2,7 % МЗП

32,89 грн. за 1 м2

Житловий будинок/будинки, сумарна житлова площа яких перевищує 500 м2

2,7 % МЗП

32,89 грн. за 1 м2

Різні об`єкти нерухомості, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 м2

1 % МЗП

12,18 грн. за 1 м2

Різні об`єкти нерухомості, сумарна житлова площа яких перевищує 740 м2

2,7 % МЗП

32,89 грн. за 1 м2

Для юридичних осіб

Квартири, житлова площа яких не перевищує
240 м2

1 % МЗП

12,18 грн. за 1 м2

Будинки, житлова площа яких не перевищує 500 м2

1 % МЗП

12,18 грн. за 1 м2

Квартири, житлова площа яких перевищує 240 м2

2,7 % МЗП

32,89 грн. за 1 м2

Будинки, житлова площа яких перевищує 500 м2

2,7 % МЗП

32,89 грн. за 1 м2

* Фізособи мають право на застосування пільги з податку на нерухомість (пп. 265.4.1 ПК), яка полягає у зменшенні бази оподаткування за відповідними об`єктами житлової нерухомості – один раз за кожний звітний рік. Згідно з пільгою база оподаткування зменшується: для квартир незалежно від їх кількості – на 120 м2; для житлових будинків – на 240 м2; для різних об`єктів житлової нерухомості – на 370 м2.

Пільга не застосовується, якщо житлова нерухомість використовується для отримання доходу.

 

За матеріалами «БАЛАНС» від 10.02.14 р. № 12.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!