Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Планується скасувати відповідальність за неподання звітності на території АТО

13 липня 2017 р.

Запропоновано Мінфіну та Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики погодити позицію ДФС щодо механізму застосування норм п. 38 підрозд. 10 Податкового кодексу (далі – ПК) щодо справляння податку на нерухомість та єдиного податку четвертої групи.
Зокрема, на період із 14.04.14 р. до 31 грудня року, у якому буде завершено АТО, виключено з об’єктів обкладання податком на майно та єдиним податком розташовані на території АТО:
• об’єкти житлової та нежитлової нерухомості;
• земельні ділянки.
Отже, з 14.04.14 р. по дату набуття чинності вищезазначених норм не виникав обов’язок платників податку на майно та єдиного податку щодо складання та подання податкової звітності.
За таких обставин до вказаної категорії платників передбачені ст. 120 ПК підстави щодо застосування санкцій за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності не виникають. Водночас прийняті органами ДФС у вказаному періоді рішення щодо застосування таких санкцій підлягають скасуванню на підставі розпорядження уповноваженої особи відповідного територіального органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
З метою узгодження розміру грошових зобов’язань платників податків відповідно до приписів спеціальних норм, суб’єкти господарювання, які до набуття чинності належали до категорії платників податку на майно та єдиного податку, уточнюють узгоджені в періоді податкові зобов’язання, керуючись нормами ст. 50 ПК.
Санкції для грошових зобов’язань указаного періоду не застосовуються, а нараховані – підлягають скасуванню на підставі розпорядження уповноваженої особи відповідного територіального органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Лист ДФС від 15.06.17 р. № 1958/4/99-99-12-02-03-13.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!