Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

План реформ уряду в українському "вікні Овертон"

24 травня 2016 р.

Минулого тижня уряд оприлюднив План пріоритетних дій на 2016 рік.
Ґрунтовний 211-сторінковий документ отримав позитивні оцінки від незалежних експертів і організацій.
Документ чітко структурований, описує проблеми та цілі змін, містить плани заходів та цільові показники ефективності, і, що цікаво, - перераховує успіхи попереднього уряду в розрізі окремих напрямків.
Проте, після аналізу описаних пріоритетних дій напрошується висновок, що "вікно Овертона" (або ж "вікно дискурсу") зараз дуже маленьке, і не дозволяє відкрито декларувати радикальні ініціативи політичного кабінету Гройсмана.
Наприклад, у ньому відсутні плани швидкої приватизації або відкриття ринку сільськогосподарських земель.
Концепція "вікна Овертона" була запропонована американським юристом Джозефом Овертоном у середині 1990 років, як модель для оцінки політичних суджень щодо ступеня їх прийнятності в суспільстві, за шкалою: немислимі, радикальні, прийнятні, розумні, стандартні, діюча норма.
Безпечними і безризиковими межами вікна політичного дискурсу вважаються ідеї, що потрапляють у розряд прийнятних, розумних, стандартних, а ідеї за цими рамками - ризикованими і потенційно шкідливими для політичної кар'єри.
Поява і закріплення нових ідей у політиці, відповідно до моделі, відбувається при переміщенні/розширенні вікна дискурсу за підтримки незалежних громадських інститутів та експертного співтовариства, що дозволяє прогресивним політикам безпечно обговорювати ідеї та рішення, що до цього вважалися занадто радикальними.
Докладніше дивись за посиланням: http://www.epravda.com.ua/columns/2016/05/23/593660/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Plan-reform-pravitelstva-v-ukrainskom-okne-Overto.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!