Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Перехідні виплати у формі № 1ДФ

10 липня 2013 р.

Здійснюючи виплати фізичним особам, податкові агенти зобов`язані щоквартально подавати до органу ДПС податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податків, а також сум утриманого податку за формою № 1ДФ. Ця форма має статус податкової декларації і тому потребує ретельного підходу до її заповнення, особливо з огляду на те, що за будь-які помилки в цій формі передбачено штрафні санкції. 
При відображенні доходу у формі № 1ДФ слід визначити, відноситься дохід до категорії заробітної плати чи ні. Якщо не відноситься, то його слід відображати чітко за періодами нарахування і виплати, оскільки особливий порядок відображення у формі № 1ДФ передбачено Порядком, затвердженим  наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1020, тільки для доходу у вигляді зарплати, що виплачується регулярно. 
Розглянемо в таблиці порядок відображення нарахованих і виплачених доходів, а також утриманих і перерахованих із них сум ПДФО. 
Щоб правильно визначити період, у якому відображаються перехідні виплати, потрібно визначити вид виплат: зарплатні, незарплатні, правильно визначити ознаку доходу, що відповідає цій виплаті.

За матеріалами спецвипуску «Баланс» № 55 від 11.07.13 р. – «Форма № 1ДФ».

У цьому спецвипуску ви також знайдете: 

  • основні правила й окремі нюанси заповнення форми № 1ДФ при виплатах найманим працівникам; 
  • таблицю-підказку «Доходи і коди ознак доходів у формі № 1ДФ», 
  • порядок відображення у формі № 1ДФ найбільш поширених видів виплат (оренда рухомого і нерухомого майна, нарахування доходів самозайнятим особам, дивіденди, виплата частки у статутному капіталі); 
  • приклади та ситуації правильного відображення ПСП у формі № 1ДФ; 
  • порядок виправлення помилок у формі № 1ДФ; 
  • порядок відображення у формі № 1ДФ доходу, який виплачують та отримують самозайняті особи; 
  • як уникнути спорів і непорозумінь при виправленні помилок у формі № 1ДФ; 
  • випадки накладення штрафу та можливості судового оскарження таких дій.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!