Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Перехід ФОП на нову книгу обліку доходів та витрат

24 жовтня 2013 р.

Фізособи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат в податковому органі за місцем своєї реєстрації. Форма Книги затверджена наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481 та набула чинності з 18.10.13 р.
Ведення книги обліку доходів і витрат є обов’язковим. У ній за підсумком робочого дня здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Книга ведеться за вибором платника податків в паперовому або в електронному вигляді.

За матеріалами офіційного порталу Міндоходів.

Нагадуємо. Для реєстрації паперової Книги її необхідно перед поданням до податкового органу за місцем обліку прошнурувати, пронумерувати сторінки і вказати на титульному аркуші: ПІБ, ідентифікаційний номер (серія та номер паспорта для принципово релігійних осіб), податкову адресу і, за наявності, реквізити свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності.
Книга завіряється підписом керівника або заступника податкового органу та скріплюється печаткою.
Для реєстрації електронної Книги необхідно надіслати до податкового органу за місцем податкового обліку електронну заяву, підписану відповідними електронними ключами. Такий спосіб доступний для осіб, які мають посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих АЦСК, і уклали з податковим органом договір про визнання електронних документів.
Податковий орган реєструє заяву та протягом 3 робочих днів формує і направляє повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації.
Книга зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.


Новини за темою:

Зустрічаємо нову спрощену Книгу обліку доходів і витрат СПД

Книга обліку доходів і витрат самозайнятих осіб: перше знайомство

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!