Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Передача замовником пального підряднику без компенсації - теж реалізація

20 квітня 2016 р.

ДФС у листі від 08.04.2016 р. № 7874/6/99-99-19-03-03-15 розглянула питання щодо оподаткування акцизним податком операцій з передачі замовником пального підряднику без подальшої компенсації його вартості для виконання робіт.

Відповідно до листа Товариство укладає договори підряду з суб’єктами господарювання (далі - підрядники) на здійснення робіт зі збору врожаю, обробки ґрунту тощо з використанням техніки підрядника, але шляхом заправки її паливом замовника. Оскільки Товариством не зазначено як здійснюватиметься заправка техніки підрядників паливом, надати обґрунтовану та вичерпну податкову консультацію з питання щодо оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу неможливо.

Разом з цим, відповідно до пп. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (абзац другий пп. 14.1.212 ПКУ).

Отже, суб’єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені пп. 14.1.212 ПКУ, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 ПКУ є платником акцизного податку.

Операції з передачі пального підряднику для заправки техніки є реалізацією пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ, тому особи, які здійснюють такі операції, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юросіб, місцем проживання фізосіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 ПКУ).

Таким чином, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 117.3 ПКУ здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального.

Відповідно до п. 231.1 ПКУ платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Отже, якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального перевищуватимуть обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, з яких сплачено акцизний податок, у Товариства виникатиме об’єкт оподаткування акцизним податком відповідно до п. 213.1 ПКУ.

Джерело:

http://uteka.ua/ua/publication/Peredacha-zakazchikom-goryuchego-podryadchiku-bez-kompensacii---tozhe-realizaciya

.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!