Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Передача майна в оренду: складання первинних документів і оподаткування ПДВ

28 січня 2016 р.

ДФС розглянула питання щодо порядку складання первинних документів і оподаткування ПДВ операцій з передачі майна в оренду та надання послуг із оренди майна за договором оренди.

Так, операція з передачі майна в оренду не є об'єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. 196.1.2 ПК.

Водночас надання послуг із оренди майна за договором оренди є операцією з постачання послуг, яка є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується за ставкою 20 %.

При здійсненні платником податку операції з постачання послуг із оренди майна за договором оренди, податкова накладна за такою операцією складається або на дату отримання коштів у рахунок оплати їх вартості або на дату складання акта приймання-передачі наданих послуг, залежно від події, яка настане раніше. При цьому податкова накладна, складена за такою операцією, підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРНП.

Підтверджуючим первинним документом факту здійснення платником податку операції з передачі майна в оренду, яка відповідно до пп. 196.1.2 ПК не є об'єктом оподаткування, є акт приймання-передачі майна в оренду.

При цьому первинними документами, що підтверджують факт здійснення платником податку операції з постачання послуг із оренди майна за договором оренди, можуть бути:

- акт приймання-передачі послуг із оренди майна за відповідним договором оренди, який підтверджує факт надання таких послуг;

- платіжний документ, що підтверджує оплату за послуги із оренди майна.

Лист ДФС від 19.01.16 р. 919/6/99-99-19-03-02-15.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!