Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відображаємо авансові внески з податку на прибуток пр виплаті дивідендів юрособами групи 3 або 4 спрощенки

23 травня 2016 р.

Пунктом 4 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку «Дохід», затвердженого наказом Мінфіну від 29.11.99 р. № 290, визначено, що дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства.
Відповідно до п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ (далі – ПК) дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Тобто дивіденди - це частка прибутку, яку повинен отримати акціонер залежно від свого вкладу в статутний капітал підприємства.
Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлено п. 57.11 ст. 57 ПК.
Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п. 136.1 ст. 136 ПК ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПК, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п.136.1 ст. 136 ПК.
Авансовий внесок, передбачений п.п. 57.11. 2 п. 57.11 ст. 57 ПК, не справляється при виплаті дивідендів, зокрема фізичним особам (п.п. 57.11.3 п. 57.11 ст. 57 ПК).
Таким чином, юридичні особи, які застосовують третю або четверту групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності при прийнятті рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (вкладникам), зобов’язані нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у порядку, визначеному п. 57.11 ст. 57 ПК. Винятків щодо несплати авансового внеску, передбаченого п.п. 57.11.2 п. 57.11 ст. 57 ПК для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої або четвертої групи ПК не передбачено.
Авансові внески з податку на прибуток, що внесені до бюджету при виплаті дивідендів юридичними особами, які застосовують третю або четверту групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відображаються у рядку 20 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897 Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otrazhaem-avansovye-vznosy-po-nalogu-na-pribyl-pri-vyplate-dividendov-yurlicami-gruppy-3-ili-4-uproshhenki.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!