Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відпуск товару на зберіганні зі складу: що з ПДВ?

30 березня 2016 р.

У листі ДФС від 09.03.16 р. № 5050/6/99-99-19-03-02-15 розглянуто питання щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при здійсненні платником ПДВ відпуску товару зі складу, що знаходиться у нього на зберіганні. Лист доповнює листи ДФС від 22.12.15 р. № 27405/6/99-99-19-03-02-15 та від 24.09.15 р. № 20288/6/99-99-19-03-02-15.

Ситуація. ТОВ «Б» відповідно до укладеного договору зберігання та транспортування товару, приймає товар на зберігання від власників таких товарів (поклажодавців). Право власності або розпорядження товаром від поклажодавців до ТОВ «Б» (зберігача) не передається. Власник товару (поклажодавець) самостійно укладає договір продажу товару (що знаходиться на зберіганні у ТОВ «Б» з покупцем, в якому визначає кількість та ціну товару. ТОВ «Б» (зберігач) на підставі окремого договору про зберігання і транспортування надає лише платні послуги зі зберігання таких товарів та їх наступного транспортування отримувачам (покупцям). Будь-яких інших договорів ТОВ «Б» (зберігач) з поклажодавцями не укладає.
Згідно з п. 185.1 ПК об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.
Під постачанням товарів відповідно до пп. 14.1.191 ПК розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Отже, власник товару (поклажодавець) при реалізації товару (переданого зберігачу на зберігання) покупцю на дату, визначену відповідно до п. 187.1 ПК, визначає податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з вартості реалізованого товару.
При передачі власником (поклажодавцем) товару на зберігання право на розпоряджання товарами як власник до зберігача не передається, тому при передачі товару на зберігання у власника товару (поклажодавця) відсутній об'єкт оподаткування ПДВ та податкові зобов'язання з ПДВ з вартості переданого товару на зберіганні не нараховуються. У зберігача, відповідно, операції з прийняття на зберігання товару та повернення зі зберігання товару не спричиняють податкових наслідків з ПДВ.
Операція зі зберігання товарів та їх наступного транспортування отримувачам для зберігача - платника ПДВ є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Otpusk-tovara-na-xranenii-so-sklada-chto-s-NDS.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!