Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо захисту авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет

14 червня 2016 р.

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 4629 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет".
Документ покликаний захистити авторські і суміжні права, коли мова йде про інформацію, розміщену в Інтернеті.
В силу великої кількості піратського контенту в мережі ця проблема є дуже актуальною, хоча метод, пропонований законопроектом, складно назвати основним варіантом її вирішення.
У пояснювальній записці ініціатори проекту звертають увагу на те, що розвиток інформаційних технологій і переклад інформації в цифрову форму істотно полегшили відтворення об'єктів авторського та суміжних прав, прискоривши доступ до них за допомогою засобів Інтернету. Одночасно виникло безліч можливостей для порушення авторських і суміжних прав авторів творів, виробників і інших правовласників в електронному середовищі. А оскільки швидкий і ефективний спосіб видалення нелегального контенту відсутній, як і відповідальність за порушення авторських та/або суміжних прав на нього, а оборот ліцензованого контента ускладнений, то це впливає на економіку країни і її міжнародний імідж.
Так, в 2013 році Україна була визнана пріоритетною іноземною державою в «Спеціальному списку 301» - переліку країн з найбільш низьким рівнем захисту прав інтелектуальної власності, а в 2015 році потрапила до переліку країн пріоритетного нагляду з цього списку, оскільки ефективного механізму боротьби з онлайн- піратством не було введено, як і можливості притягнути до відповідальності осіб, які сприяють вчиненню злочинів у цій сфері (в термінології пояснювальної записки - вторинна відповідальність і відповідальність третіх осіб).
Ухвалення цього законопроекту позитивно позначиться на економічному іміджі України як країни з високим рівнем захисту авторських і суміжних з ними прав. Буде створено прозорий, передбачуваний і ефективний механізм запобігання правопорушень шляхом видалення або припинення доступу до піратського контенту в мережі.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-zashhity-avtorskogo-prava-i-smezhnyx-prav-v-seti-Interne.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!