Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо посилення соцзахисту дітей та підтримки сімей з дітьми

29 червня 2016 р.

За пропозицією Міністерства фінансів Уряд схвалив законопроекти, розроблені на виконання Закону України від 26.01.2016 №936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми».
Міністерство фінансів спільно з Урядом продовжують працювати над тим, аби зробити систему соціального забезпечення більш ефективною та справедливою. З цією метою Мінфін планує провести докорінні зміни в підходах до соціальної допомоги, перейти на адресні виплати допомоги, а також верифікувати систему отримувачів пенсій та соціальних виплат. Це підвищить ефективність використання бюджетних коштів та сприятиме досягненню справедливості та прозорості в системі соціальної допомоги. Прийняте сьогодні рішення є черговим кроком в цьому напрямку, яке дозволить удосконалити систему забезпечення прав дітей в Україні.
Зокрема, розроблені механізми та процедури щодо захисту дитини дозволять уникнути негативного для дитини досвіду інтернатного виховання та забезпечать її тимчасове проживання в умовах, максимально наближених до сімейних. Даний законопроект передбачає тимчасовий догляд за дитиною до 6 місяців, її виховання та реабілітацію в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Відповідно до Сімейного кодексу України встановлюється положення, в якому надається можливість оплати патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї.
На час проведення експерименту, який діятиме до 31 грудня 2018 року, зазначені виплати здійснюватимуться за рахунок та у межах коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом на виплату державної соціальної допомоги. Виплата здійснюватиметься за принципом “гроші ходять за дитиною”. В подальшому ці виплати будуть здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. Позитивним є те, що кошти на субвенцію на 2016 рік в розмірі 769,5 млн. грн. вже є закладеними та не вимагатимуть додаткових бюджетних видатків. Таким чином, розроблені законопроекти дозволять реалізувати запроваджений експеримент із здійснення патронату над дитиною.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-usileniya-soczashhity-detej-i-podderzhki-semej-s-detmi

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!