Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо врахування виявлених надлишків пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних

23 листопада 2016 р.

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального.
Водночас, у разі виявлення суб’єктом господарювання надлишків пального (зокрема, у зв’язку з можливими похибками приладів постачальника або покупця, дефектністю ємності тощо) передбачена можливість окремого врахування у вказаній формулі таких надлишків у вигляді подання заявки на поповнення обсягу залишку пального.
При відвантаженні виявлених надлишків пального, отримання яких не підтверджено акцизною накладною, зареєстрованою в Єдиному реєстрі акцизних накладних, платнику необхідно до реєстрації акцизної накладної на ці обсяги пального:
- перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими статтею 215 ПКУ;
- зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Звертаємо увагу, що порушення порядку реєстрації акцизної накладної статтею 1202 ПКУ передбачає штрафні санкції:
- за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних – від 2 до 40 відс. суми акцизного податку залежно від терміну затримки такої реєстрації;
- за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, – 50 відс. суми акцизного податку.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-ucheta-vyyavlennyx-izlishkov-goryuchego-v-Edinom-reestre-akciznyx-nakladnyx

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!