Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо обліку та обслуговування відокремлених структурних підрозділів підприємств

19 жовтня 2016 р.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» облік платників єдиного внеску здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання.
Установа або організація, яка обслуговується централізованою бухгалтерією в частині здійснення розрахунків з оплати праці із застрахованими особами, не має обов'язків чи повноважень щодо ведення окремого балансу,  обліковується в реєстрі страхувальників з приміткою «Неплатник».
У разі прийняття рішення про ведення окремого балансу та перехід до самостійного ведення установою або організацією розрахунків із застрахованими особами  така  установа чи організація в десятиденний строк з дня прийняття такого рішення повідомляє про це контролюючий орган за своїм місцезнаходженням з наданням підтвердних документів.
На підставі поданих документів контролюючий орган знімає примітку «Неплатник» у реєстрі страхувальників стосовно такої установи чи організації.
Враховуючи викладене, облік відокремлених структурних підрозділів в органах Фонду та їх фінансування для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється:
- за місцезнаходженням відокремленого структурного підрозділу у разі ведення ними самостійних розрахунків із працівниками;
- за місцезнаходженням головної організації у разі, якщо підрозділ не має обов’язків чи повноважень щодо ведення окремого балансу та самостійних розрахунків із застрахованими особами.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-ucheta-i-obsluzhivaniya-strukturnyx-podrazdelenij-predpriyatij.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!