Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо трудових книжок

2 вересня 2016 р.

Мінсоцполітики у листі від 29.06.16 р. № 3475/0/10-16/06 нагадало, що відповідно до частини третьої статті 48 КЗпП трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів. А отже працівнику, який приступає до роботи вперше, трудова книжка має бути заведена, в тому числі, фізичною особою — підприємцем.
Водночас згідно з п. 2.12 Інструкції № 58, першу сторінку трудової книжки (на якій вказуються відомості про працівника) має підписати особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього поставити печатку підприємства (або печатку відділу кадрів), на якому вперше заповнюється трудова книжка.
На думку Мінсоцполітики, оскільки підприємець виступає роботодавцем, то першу сторінку трудової книжки заповнює він і ставить печатку у разі її наявності.
Якщо у підприємця не має печатки, то згідно з листом Мінсоцполітики від 03.12.2015 р. № 492/06/186-15 передбачено, що записи у трудовій книжці завіряються його підписом. Фахівці Міністерства також зазначили, що норми Інструкції слід застосовувати в частині, що не суперечать нормативно-правовим актам вищої юридичної сили.
Пунктом 2.21-1 Інструкції №58 визначено, що трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.
Щодо запису підприємцем в трудовій книжці про свою діяльність, Мінсоцполітики зазначило, що такий запис про період зайняття особою підприємницькою діяльністю не вноситься до трудової книжки.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-trudovyx-knizhek.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!