Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо вирішення проблеми валютних позичальників

4 березня 2016 р.

Національний банк пропонує Верховній Раді України розглянути у найкоротші терміни проект Закону України № 4004 "Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)" та підтримати його прийняття.
Незалежна асоціація банків України та банківська спільнота за підтримки Національного банку України розробили цей проект Закону, розуміючи соціальну відповідальність, покладену на банківський сектор, і враховуючи широкий суспільний резонанс щодо питання кредитів фізичних осіб в іноземній валюті.
Законопроект передбачає зменшення фінансового навантаження на фізичних осіб-позичальників, які мають кредити в іноземній валюті, що були отримані на придбання єдиного житла. Також передбачається прощення частини заборгованості та фіксування протягом трьох років процентної ставки за реструктуризованим кредитом на рівні тієї, за якою був наданий кредит в іноземній валюті. Це дасть змогу позичальникам відновити обслуговування своїх зобов’язань та зберегти житло для родини.
Цей законопроект також передбачає диференційований підхід для визначення частини боргу, що підлягає прощенню з урахуванням категорії позичальників та єдиного житла, придбаного за рахунок кредиту.
Для тих категорій громадян, яким держава гарантує додаткову підтримку, а також позичальників, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в зоні АТО, законопроект передбачає особливі умови реструктуризації кредитних зобов’язань.
Так законопроектом передбачено заміну валюти зобов’язань за курсом Національного банку на дату реструктуризації з умовою прощення частини боргу:
- позичальникам, які мають єдине житло, – не менше 25%;
- позичальникам, які мають єдине соціальне житло (квартири – 60 кв. м., будинки 120 кв. м.), - не менше 50%;
- інвалідам І групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним та сім’ям з дитиною-інвалідом І групи, які мають єдине житло, - не менше 50%;
- інвалідам І групи, учасникам АТО, ветеранам, багатодітним, сім’ям з дитиною-інвалідом І групи, які мають єдине соціальне житло, - не менше 70%;
- учасникам АТО, які під час АТО стали інвалідами І групи, які мають єдине житло, - не менше 80%, які мають єдине соціальне житло, - 100%;
- спадкоємцям учасників АТО, які загинули в АТО, - 100%.
Згідно з проектом Закону можна буде реструктурувати кредити:
- які отримувалися позичальниками для придбання єдиного житла за умови відсутності іншої житлової нерухомості у власності;
- залишок заборгованості за якими не перевищував 2.5 млн. грн. станом на 01.01.2015 (близько 150 тис. дол. США).
Крім того, законопроект передбачає прощення позичальникам штрафних санкцій, що виникли через неналежне виконання ними своїх зобов’язань з 01.01.2014.
Разом із тим законопроект дає банкам змогу застосування за власним рішенням більш пільгових умов реструктуризації (застосування додаткових одного або більше фінансових інструментів). Також забезпечує банкам право за кредитами фізичних осіб в іноземній валюті, які не відповідають вимогам цього проекту Закону, пропонувати позичальникам здійснення реструктуризації на підставі власних програм, що затверджені банками.
Банківська спільнота вважає, що запропонований виважений підхід до розв’язання проблеми валютних кредитів фізичних осіб в Україні, з одного боку, вирішить конфліктну ситуацію, яка є болючою для частини громадян України та використовується різними популістськими силами для розхитування економічної стабільності нашої держави, а з іншого – не призведе до погіршення або втрати платоспроможності банками, оскільки законопроект жорстко обмежує коло кредитів, що можуть бути реструктуризовані на пільгових умовах.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-resheniya-problemy-valyutnyx-zaemshhikov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!