Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо оподаткування грошового бонусу на підставі кредит-ноти від постачальника-нерезидента

10 листопада 2016 р.

ДФСУ у листі від 28.10.16 р. № 23381/6/99-99-15-02-02-15 розповіла про оподаткування податком на прибуток та ПДВ операцій з отримання бонусу в грошовій формі на підставі кредит-ноти від постачальника-нерезидента
1) Щодо оподаткування податку на прибуток
Розділом ІІІ ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями з отримання бонусу в грошовій формі на підставі кредит-ноти від постачальника - нерезидента.
Отже, такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухобліку.
2) Щодо оподаткування ПДВ
Одним із методів, які використовуються постачальниками для просування товарів на ринку, є сплата мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь покупців (організацій, які придбавають товари у постачальника), які є винагородою за досягнення певних економічних показників та сприяють пожвавленню збуту товарів постачальника.
Оскільки мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються постачальником продукції (робіт, послуг), зокрема, за чітке дотримання графіка замовлень, спрямовуються на стимулювання збуту, такі виплати визнаються як оплата маркетингових послуг.
Отже, при виплаті продавцем - нерезидентом винагороди у грошовій формі (бонусу, мотиваційних виплат, які у листі названі кредит-нотою) покупцю - резиденту за чітке дотримання графіка замовлень об'єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а винагорода у грошовій формі (бонуси), в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.
Місцем постачання маркетингових послуг відповідно є місце реєстрації постачальника таких послуг, тобто у даному випадку - митна територія України.
Таким чином, у покупця-резидента при отриманні від продавця-нерезидента винагороди в грошовій формі (бонусу) у зв’язку з досягненням відповідних показників (зокрема, чіткого дотримання графіка замовлень) виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму отриманої винагороди (бонусу).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otnositelno-nalogooblozheniya-denezhnogo-bonusa-na-osnovanii-kredit-noty-ot-postavshhika-nerezidenta.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!