Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відвантаження пального з метою власного споживання: що з акцизним податком?

10 листопада 2016 р.

Для виробників підакцизної продукції, в т. ч. пального, об'єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання.
Операції, які визнаються реалізацією пального визначено абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК.
Для осіб, які здійснюють реалізацію пального, в т. ч. виробників пального, об'єктом оподаткування акцизним податком є операції реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:
- отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
- ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
- вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Cистема електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік обсягів пального в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, зокрема обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних, а також виробленого або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.
Обумовленість складання та реєстрації акцизних накладних викликана необхідністю організації обліку пального з метою виявлення об'єкта оподаткування акцизним податком у вигляді обсягів реалізації пального понад отримані обсяги (ввезені, вироблені).
Форму та порядок заповнення акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 N 218 "Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального" (далі - Порядок). Пунктом 4 розділу I Порядку визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, одним я яких є тип 3 - пальне, що відвантажено з метою власного споживання.
Отже, акцизна накладна з типом причини "3 - пальне, що відвантажено з метою власного споживання" може бути складена виробником пального на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, з якого сплачується акцизний податок, а також особою-реалізатором пального на обсяги пального, отриманого від інших платників акцизного податку, з якого вже сплачувалася сума акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та використаного виключно для власних потреб, наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Otgruzka-topliva-s-celyu-sobstvennogo-potrebleniya-chto-s-akciznym-nalogom .

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!