Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи залишиться на рахунку невикористана субсидія

25 квітня 2017 р.

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається за соціальними нормативами споживання послуг, які встановлено на місяць.
Отримувач субсидії має сплачувати за спожиті послуги їх фактичну вартість з урахуванням розміру призначеної субсидії (вартість спожитих послуг мінус розмір субсидії).
Якщо сім’я протягом місяця економно споживала послуги (менше нормативу), і вартість спожитих послуг менш від розміру призначеної субсидії, то в цьому місяці взагалі можна не сплачувати за послуги, а залишки невикористаної субсидії можуть бути використані у наступних місяцях.
Водночас порядком надання субсидій передбачено, що після закінчення опалювального періоду суми невикористаних субсидій на оплату опалення повертаються до бюджету. При цьому частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 м3 природного газу або 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) не повертається, а залишається на особовому рахунку отримувача субсидії в організації і може бути використана для оплати послуг у майбутньому.
Розрахунок сум, що повертаються до бюджету, здійснюється організаціями, які надають послуги із централізованого опалення, газопостачання, електропостачання, і обчислюються вони як різниця між вартістю спожитих послуг протягом періоду отримання субсидії в опалювальний період та сумою призначеної субсидії за цей період та еквівалентом вартості 100 м3природного газу або 150 кВт/год електричної енергії за такою формулою:

Вартість спожитих послуг – Розмір призначеної субсидії –
– Вартість 100 м3природного газу (або 150 кВт/год електричної енергії).

Сім’ям, яким субсидія нарахована «заднім числом» (наприклад, у квітні із січня), і сім’я весь цей час (у січні, лютому, березні) сумлінно сплачувала рахунки за комунальні послуги без урахування субсидії, у неї на рахунках з’явилася переплата за рахунок власних платежів, то така сім’я має право скористатися нею коли завгодно, така переплата не повертається до бюджету, а залишиться на рахунках отримувачів.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!