Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості включення ПДВ до податкового кредиту

21 грудня 2016 р.

Підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, є, зокрема, послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.
Тобто, документи, в яких вартість послуг визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер продавця, без факту отримання податкової накладної, є підставою для формування податкового кредиту за такими документами.
У разі якщо у майбутніх податкових періодах, з урахуванням строків давності, платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації з ПДВ, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.
Отже, якщо платником ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не були включені до складу податкового кредиту, суми ПДВ на підставі документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, то такий платник, зазначені суми податку, може включити до складу податкового кредиту шляхом подання за звітний період, в якому виникло таке право, уточнюючого розрахунку з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ .

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-vklyucheniya-NDS-v-nalogovyj-kredit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!