Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості ведення Книги обліку доходів

25 жовтня 2016 р.

ДФС у листі від 13.10.16 р. № 6642/В/26-15-13-02-15 надала роз'яснення щодо деяких питань пов’язаних із порядком ведення книги обліку доходів.
Книги, зареєстровані до 28.07.2015 р. (дати набрання чинності цього порядку) за попередньою формою, використовуються до їх закінчення та заповнюються відповідно до вимог порядків їх ведення, затверджених наказом № 579.
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Відомості до Книги заносяться в такому порядку:
- у графі 1 зазначається дата запису;
- у графах 2 - 6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до п. 293.2 та пп. 2 п. 293.3 ПКУ, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі;
- у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати;
- у графі 4 зазначається скоригована сума доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги на суму повернутих коштів за них та/або передплати та розраховується як різниця граф 2 і 3;
- у графі 5 вказується вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
- у графі 6 відображається загальна сума доходу як сума граф 4 і 5;
- у графах 7 і 8 відображаються відповідно вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 %.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення декларації платника єдиного податку.
Отже, при отриманні протягом дня доходу у готівковій та безготівковій формах, кожен такий вид доходу відображається в Книзі окремо (окремим рядком) підсумково за день. Такий же порядок застосовується і до підсумкових записів за місяць, квартал, рік.
Додатково ДФС повідомляє, що черговість проведення записів доходів у готівковій та безготівковій формі Порядком №579 не передбачено, а відтак платник визначає її самостійно.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-vedeniya-Knigi-ucheta-doxodov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!