Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості розрахунку оплати праці працівникові, який перебуває у відрядженні

23 січня 2017 р.

Управління Держпраці у Хмельницькій області в межах наданих повноважень надає роз’яснення стосовно розрахунку оплати праці працівникові за роботу у вихідний день в нічний час перебуваючи у відрядженні.
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (стаття 121 КЗпП України). Відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР гарантії і компенсації для працівників у зв'язку з службовими відрядженнями встановлюються Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства України, і є мінімальними державними гарантіями. Загальні питання організації службових відряджень працівників регулюється Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну Країни від 13.03.98 № 59. Згідно умов пункту 9 Інструкції, якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства.

Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 КЗпП України, у подвійному розмірі:
- відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;
- працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
- працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Робота у нічний час з 10 години вечора до 6 години ранку оплачується у підвищеному розмірі, передбаченого колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу), за кожну годину роботи у нічний час.
Таким чином, оплата праці відрядженого працівника, який виконував доручену йому роботу у вихідний день, має нараховуватись за фактично відпрацьований робочий час, виходячи із встановленого йому розміру основної заробітної плати та її складових (надбавки та доплати), з нарахуванням оплати за роботу у вихідний день за правилами статті 107 КЗпП України, та оплати за роботу у нічний час у підвищеному розмірі, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу), за кожну годину роботи у нічний час.
Недержавні підприємства можуть самостійно врегульовувати умови службових відряджень працівників локальним актом - положенням про відрядження, і зокрема, передбачати умови компенсації за роботу працівнику спеціально відрядженому для роботи у вихідні дні на умовах встановлених статтею 72 КЗпП України - за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-rascheta-oplaty-truda-rabotniku-naxodyashhemusya-v-komandirovke.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!