Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Особливості оподаткування доходів підприємців на загальній системі у 2017 році

6 січня 2017 р.

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII внесено зміни до ст. 177  Податкового кодексу.
Суттєво змінилася  база оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовим збором (далі – ВЗ).
Нагадаємо, що для підприємців на загальній системі оподаткування базою для нарахування ПДФО та ВЗ є чистий дохід, тобто різниця між отриманим доходом та понесеними витратами.

Позитивним моментом є те, що з 01.01.2017 р. відповідно до п.177.3 Податкового кодексу отриманий дохід з метою оподаткування можна  зменшити:
- якщо фізична особа – підприємець (далі – ФОП) є платником ПДВ - на суму податкового зобов’язання з ПДВ;
- якщо ФОП – роздрібний торговець підакцизними товарами,  - на суму акцизного податку з реалізованих ним  підакцизних товарів.

Перелік понесених витрат, як і раніше, встановлює п.177.3 Кодексу. Але з 2017 року підприємець може враховувати у складі витрат не тільки сплачений ЄСВ, а й:
-  суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім ПДВ, якщо ФОП-платник ПДВ, та акцизного податку, ПДФО та податку на майно);
-  платежів, сплачених за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем;
-  витрати на одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця;

Не включатимуться до витрат підприємця витрати:
- не пов’язані з провадженням господарської діяльності;
- на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації;
-  на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення;
-  документально не підтверджені.
Водночас, ФОП на загальній системі оподаткування отримали право  за власним бажанням включати до витрат амортизаційні відрахування  з відповідним веденням окремого обліку таких витрат.
Ставки ПДФО та ВЗ у 2017 році не змінилися і становлять відповідно  18% та 1,5%. 

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Osobennosti-nalogooblozheniya-doxodov-predprinimatelej-na-obshhej-sisteme-v-2017-godu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!