Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Помилка в таблиці 5 Звіту з ЄСВ виявлена до закінчення строку здачі звіту: як її виправити?

13 травня 2016 р.

Підприємство на початку місяця здало Звіт із ЄСВ, а після цього помітили помилку: у таблиці 5 не відобразили інформацію про працівника, прийнятого у звітному місяці. Чи можна виправити цю помилку шляхом подання таблиці 5 з позначкою «Додаткова» до 20-го числа цього ж місяця (тобто до закінчення строку здачі поточного звіту)?

Виправити помилку можна, але доведеться подати новий звіт повністю, а не тільки таблицю 5.

Пояснимо чому. Правила виправлення помилок у Звіті з ЄСВ наведені в розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435). Якщо ви хочете виправити звіт із ЄСВ за поточний період до закінчення строку його подання (встигаєте це зробити), для цього є тільки один спосіб. А саме: незалежно від того, у яких таблицях звіту і яка саме помилка була допущена, необхідно повторно сформувати і подати до фіскального органу звіт у повному обсязі (п. 1 розд. V Порядку № 435).

Чинним уважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення строку подання звітності за цей період (абзац другий п. 1 розд. V Порядку № 435). Якщо ж до закінчення строку здачі звіту ще раз подати окремі виправлені таблиці, наприклад таблицю 5 з позначкою «Додаткова» або «Скасовуюча», то звіт уважається таким, що не подавався (абзац третій п. 1 розд. V Порядку № 435).

Інша справа, якщо помилку у звіті ви виправляєте після закінчення строку його подання. Тоді за попередній період можна подавати тільки окремі виправлені таблиці звіту і титульний лист (докладніше див. відповідь на наступне запитання).

Джерело: «БАЛАНС», 2016, № 39-40.

 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!