Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Визначено дії Державної служби зайнятості у 2017 році

16 січня 2017 р.

Одним із найперших кроків антикризових дій на ринку праці стане реорганізація державної служби зайнятості. Це дозволить вивільнити центри зайнятості на місцях від адміністративних функцій та дозволить покращити швидкість та якість надання послуг.
Держслужба зайнятості спільно із Мінсоцполітики вже завершує розробку законопроекту щодо змін до Закону України “Про зайнятість населення” та Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.
Так, першочерговою зміною до законодавства є: перегляд вимог до підходящої роботи та посилення страхового принципу при призначенні допомоги по безробіттю. Такі кроки, як наголосив В. Ярошенко, допоможуть оперативно запровадити системні зміни у роботі Служби.
Керівник установи зазначив, що Держслужба зайнятості протягом 2016 року системно впроваджувала організаційні зміни та нові підходи до обслуговування клієнтів, що дало позитивні результати: збільшилась кількість роботодавців, які отримували послуги Служби та кількість вакансій у базі ДСЗ. У 2016 році кількість пропозицій роботодавців становила майже 1 млн робочих місць.
У минулому році Служба запровадила новий регламент обслуговування клієнтів Служби, який сформовано у тому числі виходячи з рекомендацій експертів МОП та ПРООН. Це дозволило скоротити середню тривалість пошуку роботи для населення майже на цілий тиждень. А також збільшити кількість осіб, які отримали робочі місця ще до набуття ними статусу безробітного.
Всього за сприяння служби зайнятості протягом 2016 року отримали нову роботу 746 тисяч українців, тоді як у 2015 році цей показник складав 716 тисяч.
Нові форми роботи, які були впроваджені у дiяльність Служби, а саме:
* кожен шукач роботи отримав можливість дистанційного навчання та навчання онлайн за допомогою освітнього проекту Prometheus;
* претенденти на нові робочі місця отримали можливість безкоштовно вивчати англійську мову;
* для стимулювання розвитку підприємництва спільно із міжнародними організаціями ДСЗ розробило та впроваджує проект краудфандингової платформи, яка дозволяє майбутнім підприємцям проходити навчання та отримувати кошти на відкриття власної справи;
* запроваджені у роботу відеорезюме, онлайн-співбесіди та відеорев’ю вакансій, які полегшили процес пошуку роботи для людей, що проживають поблизу зони проведення АТО.
Крім того, на початку року запускається в роботу новий портал ДСЗ, який дозволить користувачам отримувати частину послуг Служби дистанційно.
Довідково: Протягом 2016 року професійне навчання за сприяння ДСЗ проходило 167 тисяч безробітних (з них 36,7 тисяч у Центрах професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості), рівень працевлаштування після проходження такого навчання склав майже 96%. У громадських роботах брали участь 237 тисяч осіб (у 2015 році 231 тисяча). Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості щодо підбору кадрів становила 165 тисяч (у 2015 році 159 тисяч).
У 2017 році ДСЗ планує продовжити підсилену роботу щодо працевлаштування людей з числа ВПО та окремих категорій населення, зокрема, інвалідів, ветеранів АТО. Планується відкриття Центрів розвитку підприємництва, а також поглиблення співпраці із найбільшими роботодавцям країни. Крім того буде здійснюватись активне співробітництво із міжнародними партнерами Служби:
- з Програмою розвитку ООН стосовно реалізації Проекту «Залучення на ринок праці найуразливіших груп населення та жінок» та проекту «Краудфандінгова платформа для підтримки малого і середнього підприємництва»;
- із Світовим банком стосовно запровадження системи статистичного профілювання безробітних;
- із Міжнародною організацією праці та Програмою розвитку ООН щодо реформування державної служби зайнятості та легалізації зайнятості;
- із Датською радою у справах біженці стосовно надання грантів для внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції;
- із Міжнародною організацією з міграції стосовно інтеграції українських трудових мігрантів, які повернулися із-за кордону, на ринок праці України.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Opredeleny-dejstviya-Gosudarstvennoj-sluzhby-zanyatosti-v-2017-godu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!