Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Визначено порядок підготовки та моніторингу проектів економічного і соціального розвитку

22 лютого 2016 р.

Кабмін затвердив Порядок підготовки, реалізації, моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями (далі - МФО).
Маються на увазі проекти, які підтримуються за рахунок фінансових ресурсів МФО, крім Міжнародного валютного фонду, які залучаються як позика або кредит державою або під держгарантії (далі - позика).
Як наголошується в постанові від 27 січня 2016 року № 70, для підготовки та реалізації інвестиційного проекту можуть залучатися міжнародна технічна допомога як грант, кошти підприємств, установ, організацій, державного та місцевих бюджетів.
Відповідальний виконавець у разі отримання гранту для підготовки або реалізації інвестиційного проекту забезпечує використання гранту згідно з планом заходів з підготовки або реалізації інвестиційного проекту та відповідним міжнародним договором України.
Відповідальний виконавець - орган виконавчої влади, інша бюджетна установа чи державний банк, які визначені Мінфіном для підготовки інвестиційного проекту, здійснення нагляду і контролю за реалізацією такого проекту.
Проект готується та реалізується згідно з договором України з МФО, договором між МФО і бенефіціаром, договором, що укладається з Мінфіном, іншими договорами, необхідне для реалізації проекту.
Мінфін забезпечує ведення реєстру проектів економічного і соціального розвитку України, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями. Порядок ведення такого реєстру визначається Мінфіном.
Ініціатор інвестиційного проекту готує проектну пропозицію та представляє таку пропозицію в Мінфін. Мінфін проводить експертизу проектної пропозиції.
Оцінка фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту також проводиться Мінфіном. За результатами оцінки Мінфіном складається висновок.
Мінфін у 3-денний строк після підготовки позитивного висновку звертається до МФО з запитом про фінансування інвестиційного проекту та у разі необхідності отримання авансу позики також із запитом про надання авансу позики.
Мінфін у 3-денний термін після отримання листа від МФО про підтримку інвестиційного проекту та/або щодо надання авансу позики приймає рішення про доцільність підготовки інвестиційного проекту та визначення відповідального виконавця та у разі необхідності про доцільність отримання авансу позики.
Моніторинг проектів проводить Мінфін разом з МФО (за згодою), відповідальним виконавцем та/або бенефіціаром шляхом оцінки стану підготовки і реалізації проектів, виявлення відхилень від запланованих заходів та визначення їх впливу на виконання зобов'язань, взятих за договорами України з МФО, використання коштів позики та виконання фінансових зобов'язань.
Мінфін готує і подає щороку до 1 листопада Державної аудиторської службі пропозиції по проведенню державного фінансового аудиту на наступний рік щодо інвестиційних проектів, термін реалізації яких завершується в наступному році. Державна аудиторська служба проводить аудит таких проектів і подає відповідальному виконавцю аудиторський звіт.
Після схвалення остаточного звіту за результатами реалізації інвестиційного проекту відповідальний виконавець інформує Верховну Раду про економічне та/або соціально-економічний ефект від реалізації проекту.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Opredelen-poryadok-podgotovki-i-monitoringa-proektov-ekonomicheskogo-i-socialnogo-razvitiya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!