Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Оплата днів "перехідного" відрядження

12 грудня 2016 р.

Мінсоцополітики у листі від 11.11.2016 р. N 1564/13/84-16 розглянуло питання щодо оплати днів "перехідного" відрядження.
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
Отже, необхідно визначити, як саме має бути оплачено період відрядження - чи за денним, чи за середньоденним заробітком.
Середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
Тобто у випадку, коли працівника було направлено у відрядження з 26 вересня по 7 жовтня п. р., середньоденна заробітна плата буде розраховуватись виходячи із заробітної плати липня - серпня п. р., оскільки зазначені місяці передують місяцю (вересню) направлення у відрядження.
Денний заробіток необхідно буде визначати для вересня і жовтня окремо.
У випадку, якщо середньоденний заробіток, розрахований у вересні п. р., буде нижчим денного заробітку вересня, то працівнику за дні відрядження, які припадають на вересень, необхідно заплатити заробітну плату згідно з його трудовим договором.
Якщо середньоденний заробіток, розрахований у вересні п. р., буде вищим денного заробітку жовтня, то працівнику за дні відрядження, які припадають на жовтень, необхідно заплатити середньоденний заробіток.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Oplata-dnej-perexodnoj-komandirovki

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!