Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чергове зняття адмінобмеження на валютному ринку

31 травня 2017 р.

Нацбанк продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою дієвість та пом’якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському та готівковому сегментах валютного ринку. Чергові кроки регулятора у цьому напрямку стали можливими завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку і збалансованості інфляційних ризиків.
По-перше, скасовується заборона на купівлю іноземної валюти у разі наявності у клієнта власних коштів на рахунках у сумі, що перевищує 100 тис. дол. США в еквіваленті. Раніше, за умови перевищення вказаної суми, клієнт мав виконувати зобов’язання за рахунок власної іноземної валюти.
По-друге, знімаються обмеження для фізосіб на переказ коштів за межі України для неторговельних операцій. Раніше вони були обмежені сумою 150 тис. грн. на місяць (за винятком деяких випадків).
По-третє, банкам буде дозволено здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку. Досі операції з обміну здійснювалися виключно в межах однієї групи Класифікатора, за винятком операцій, які здійснюються: на міжбанківському та міжнародних валютних ринках для виконання зобов’язань за імпортними договорами, а також на міжнародних валютних ринках із купівлі іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора за іноземну валюту інших груп.
Водночас з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України Нацбанк вирішив зберегти дію вимоги про обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50 %.

Постанова Правління НБУ від 30.04.17 р. № 44 набула чинності з 31.05.17 р, крім скасування обмеження для фізосіб на переказ коштів за межі України для неторговельних операцій, яке набуває чинності з 12.06.17 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 30.05.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!