Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Огляд податкового законодавства за 15-21 лютого 2016 року

23 лютого 2016 р.

Пропозиції щодо особливостей розподілу екологічного податку

18 лютого 2016 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей розподілу екологічного податку» № 4106.

Законопроект підготовлено з метою забезпечення виправлення незадовільної екологічної ситуації в країні шляхом відновлення дії окремих норм бюджетного законодавства щодо забезпечення спрямування надходжень від екологічного податку до спеціального фонду державного бюджету, а також акумулювання екологічного податку, який надходить до спеціальних фондів місцевих бюджетів у бюджетах тих міст, де знаходяться платники такого податку.

Відповідно до пояснювальної записки законопроектом вносяться наступні зміни до Бюджетного кодексу України:

 1. До статті 29 зазначеного кодексу стосовно спрямування 20 відсотків екологічного податку (крім екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі) до спеціального фонду державного бюджету України.
 2. До статті 69-1 стосовно зарахування 80 відсотків екологічного податку (крім екологічного податку, визначеного пунктом 4 частини третьої статті 29 цього Кодексу) виключно до місцевих бюджетів.

 

Зміни до Податкового кодексу України щодо введення мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки земель

15 лютого 2016 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до статті 289 Податкового кодексу України (щодо введення мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки земель)» № 4068.

Законопроект підготовлено з метою зупинення процесу подальшої інтенсивної руйнації малого та середнього підприємництва, сприятиме тимчасовому зменшенню податкового навантаження на бізнес та подальшому розвитку ринку оренди земель.

Проектом Закону України передбачається встановлення мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, а також сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів).

Законопроект передбачає, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки  сільськогосподарського призначення (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків та встановлюється мораторій тривалістю до 31 грудня 2018 року на індексацію нормативної грошової оцінки земель.

 

Опубліковано наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів» від 16.01.2016 р. № 193/28323. Цим наказом затверджено «Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів».

 

Роз’яснення Державної фіскальної служби України

Стосовно

Зміст листа

Назва

Оподаткування екологічним податком

Податковий орган роз’яснив, що форма податкової декларації, затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. № 715, передбачає можливість подання до контролюючого органу у складі податкової декларації необхідної кількості додатків для кожного виду забруднення та окремого коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, що відповідають територіям адміністративно-територіальних одиниць на яких знаходяться стаціонарні джерела забруднення або спеціально відведені для розміщення відходів місця чи об’єкти (далі – об’єкт оподаткування).

Проте відповідно до підпункту 250.10.1 пункту 250.10 статті 250 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі, якщо платник податку має кілька об’єктів оподаткування у межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), такий платник податку зобов’язаний подати до відповідного контролюючого органу за місцем розташування об’єкта оподаткування податкову декларацію щодо кожного об’єкта оподаткування окремо.

Лист ДФСУ № 5161/7/99-99-15-04-02-17 від 15.02.2016 р. «Про обробку декларацій екологічного податку»

Оподаткування податком на прибуток

Фіскальна служба звернула увагу на особливості зменшення суми податку на прибуток підприємств на суму щомісячних авансових внесків, нарахованих у 2015 році та розрахунку авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів.

Лист ДФСУ № 5009/7/99-99-19-02-01-17 від 12.02.2016 р. «Про надання пояснень зі складання декларації з податку на прибуток підприємств»

Сплата ЄСВ

Податківці зазначили про те, що представництво нерезидента є платником єдиного внеску, нарахованого на базу, визначену статтею 7 Закону про ЄСВ. А отже, здійснює нарахування та сплату єдиного внеску в разі нарахування та сплати доходу на користь працівника – іноземця.

Лист ДФСУ № 3097/10/28-10-06-11 від 12.02.2016 р. «Щодо ЄСВ»

Оподаткування акцизним податком

Державна фіскальна служба роз’яснила, що алкогольні напої, що виробляють і класифікуються за кодом 2208 90 69 00 міцністю від 8,6 % до 12 % та 20 % оборотів спирту та за описом належать до «інших напоїв, що містять спирт» оподатковуються за ставкою акцизного податку в розмірі 105,80 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Лист ДФСУ № 3095/10/28-10-06-11 від 12.02.2016 р. «Щодо ставок акцизного податку»

Облік платників податку

 1. Подання звітності з ЄВ та сплата ЄВ здійснюється за новим місцем обліку з дати переходу до нового місця обліку, тобто з 1 січня 2016 року.
 2. ПДФО перераховується юридичною особою до бюджету за своїм місцезнаходженням, тобто до районного контролюючого органу.
 3. Юридична особа перераховує військовий збір до бюджету за своїм місцезнаходженням (реєстрації).
 4. Юридична особа сплачує та подає звітність з екологічного податку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
 5. Сплачувати та подавати звітність з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України необхідно за місцем податкової реєстрації.
 6. Податковий облік за неосновним місцем обліку необхідно брати водокористувачів, до складу яких входять структурні підрозділи, розташовані на територіях, інших, ніж головне підприємство, тобто за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води або за місцезнаходженням об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
 7. Сплачувати і подавати звітність з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів необхідно за місцезнаходженням лісової ділянки.
 8. Сплата та подача звітності з рентної плати за користування надрами здійснюється за місцезнаходженням ділянки надр.
 9. Сплачувати та подавати звітність з податку на нерухоме майно необхідно за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування.
 10. Сплата та подача звітності з транспортного податку здійснюється за місцем реєстрації об’єкта оподаткування.
 11. Сплачувати та подавати звітність з плати за землю необхідно за місцезнаходженням земельної ділянки.
 12. Сплачувати туристичний збір необхідно до місцевого бюджету за місцезнаходженням податкових агентів.

Лист ДФСУ № 3090/10/28-10-06-11 від 12.02.2016 р. щодо зміни місця обліку

Сплата ЄСВ

Фіскальна служба роз’яснила, що оскільки частиною сьомою статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено звільнення від нарахування та утримання єдиного внеску на виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, які були призвані під час мобілізації, на особливий період, то зазначені компенсаційні виплати працівнику, який з лютого 2015 року продовжив військову службу за контрактом, є базою нарахування та утримання єдиного внеску.

Лист ДФСУ № 3036/6/99-95-42-02-16 від 12.02.2016 р. щодо оподаткування та нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування на суму середнього заробітку, яка нарахована (виплачена) працівнику, призваному на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та звільненому з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але який продовжує військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом

Затвердження змін до бюджетної класифікації

Центральний офіс з обслуговування великих платників податків повідомив, що Державною казначейською службою України на виконання наказу Міністерства фінансів України від 05.01.2016 р. № 2 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами), наказу Державної казначейської служби України від 14.01.2016 р. № 13 «Про затвердження змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету», згідно з Бюджетним кодексом України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», внесено зміни до реквізитів рахунків для зарахування надходжень до Державного бюджету за наступними кодами класифікації доходів бюджету.

Роз'яснення ДФСУ від 12.02.2016 р. «Про зміни в бюджетних рахунках для сплати податків у 2016 році»

Оподаткування ПДВ

Фіскальна служба роз’яснила, що контролюючий орган протягом 3 робочих днів від дня отримання такої заяви знімає сільськогосподарське підприємство з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму за процедурами перереєстрації, визначеними Положенням № 1130.

При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму є дата внесення відповідного запису до такого реєстру. Датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах у разі переходу за добровільним рішенням сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ є дата виключення такого підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму.

Водночас у разі переходу сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ за добровільним рішенням із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ та, відповідно, виключення його з реєстру суб'єктів спеціального режиму, таке підприємство, починаючи з дати виключення, повинно подавати до контролюючого органу за місцем податкового обліку виключно податкову декларацію з ПДВ із позначкою «0110».

У разі якщо в сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ за результатами здійснення сільськогосподарської діяльності за останній звітний (податковий) період перебування на спеціальному режимі наявні залишки товарів, які не були використані при виробництві сільськогосподарської продукції, то суми ПДВ, сплачені при придбанні таких товарів, можуть бути перенесені із податкової декларації з ПДВ із позначками «0121» – «0123» до податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110», поданими за останній звітний (податковий) період перебування на спеціальному режимі.

Лист ДФСУ № 4698/7/99-99-19-03-02-17 від 11.02.2016 р. «Про відмову від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ»

Оподаткування акцизним податком

Податківці звернули увагу на те, що алкогольні напої, що виробляються і класифікуються за кодом 2208 90 69 00 міцністю від 8,6 % до 12 % оборотів спирту та за описом належать до «інших напоїв, що містять спирт» оподатковуються за ставкою акцизного податку в розмірі 105,80 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Лист ДФСУ № 2980/10/28-10-06-11 від 11.02.2016 р. щодо ставки акцизного податку для алкогольних напоїв

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Obzor-nalogovogo-zakonodatelstva-za-15-21-fevralya-2016-goda.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!