Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Загальні умови для відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП

8 вересня 2016 р.

За яких умов особа може реалізувати своє право на відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди?
Найголовніше про що повинна пам’ятати особа, якій було заподіяно шкоди як власнику транспортного засобу в дорожньо-транспортній пригоді, це те, що така шкоди, може бути відшкодована іншою особою, володільцем джерела підвищеної небезпеки, виключно за наявності її вини.
Тому, вина особи в заподіянні збитків може бути встановлена у різний спосіб. В більшості випадків вина особи встановлюється на підставі Постанови судді за результатами розгляду протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 124 КпАП України. В декількох словах можна зазначити наступне, що у випадку настання дорожньо-транспортної пригоди, в більшості випадків хтось із її учасників викликає інспекторів ДАІ чи ДПС, які в результаті огляду місяця ДТП, опитування учинків пригоди, очевидців та проведення інших необхідних дій, складають протокол про адміністративне правопорушення, який в подальшому і направляється на розгляд суду для прийняття рішення. Під час розгляду даного протоколу та в своєму рішенні суд обов’язково встановлює наявність вини особи у вчиненні правопорушення.
Як наслідок, під час розгляду справи про відшкодування шкоди, потерпілій особі не потрібно доводити вину порушника в заподіянні шкоди так як його вина вже встановлена під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, а тому обставини в частині чи мала місце дорожньо-транспортна пригода та чи вчинена вона з вини порушника не потребує доказуванню.
Отже, маючи відповідну Постанову суду про притягнення особи до адміністративної відповідальності, потерпілому залишається лише довести розмір збитків завданих йому внаслідок винних дій порушника.      
Даний приклад можливого розвитку подій є найбільш поширеним, однак дорожньо-транспортна пригода може виникнути за будь-яких інших обставин, зокрема за наявності вини двох або більше учасників дорожнього руху, або ж коли судом за певних обставин не було встановлено вину порушника. В таких ситуаціях необхідно діяти дещо інакше.
Крім того, хотілося б звернути увагу на коло осіб, які несуть відповідальність за шкоду заподіяну потерпілому. Не завжди винна особа у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди несе відповідальність за завдану шкоду. В окремих випадках відповідальними за дії поршника є батьки або ж підприємство в трудових відносинах з яким перебуває порушник, а тому вимогу про відшкодування шкоди необхідно пред’являти саме до цих осіб, а не до порушника. 
Докладніше дивись за посиланням: http://protokol.com.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Obshhie-usloviya-dlya-vozmeshheniya-vreda-prichinennogo-v-rezultate-DTP.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!