Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Спільна сумісна власність: як сплачувати податок на нерухоме майно

20 жовтня 2016 р.

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області роз’яснюють хто є платником податку на нерухоме майно, за житловий будинок, наприклад, площею 390 м², який належить на праві власності подружжю в рівних частках – ½ кожному.
Отже, якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб на належну їй частку.
Таким чином платниками податку на нерухоме майно за житловий будинок є кожен з подружжя за належну йому частку – 195 м².
Разом з тим, наголошуємо, якщо фізичною особою-платником податку не отримано податкового повідомлення-рішення з податку на нерухоме майно або отримано, на думку платника, з сумою податку іншою, ніж зазначено у цьому повідомленні-рішенні, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою для проведення звірки даних. Така заява подається до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації), зокрема, щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку або нарахованої суми податку.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Obshhaya-sovmestnaya-sobstvennost-kak-platit-nalog-na-nedvizhimoe-imushhestvo.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!