Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Оновлено Порядок сплати пенсійного збору

2 червня 2015 р.

Внесено зміни до Порядку сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.
З Порядку виключено всі норми, що стосуються операцій з купівлі інвалюти у безготівковій формі або між юридичними особами.
Так, встановлено, що під час здійснення операцій з купівлі фізособою інвалюти банк (фінустанова) нараховує (утримує) та перераховує збір на обов`язкове державне пенсійне страхування в установленому законом розмірі за рахунок коштів такої особи.
У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції зазначається сума сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування під час купівлі фізособою інвалюти у готівковій формі.
Збір на обов`язкове державне пенсійне страхування під час клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів сплачується:
- фізособами - при здійсненні казенними підприємствами пробірного контролю клеймування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, поданих фізособами. Казенні підприємства пробірного контролю здійснюють видачу таким особам проклеймованих ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів за наявності платіжного документа про сплату збору;
- суб`єктами господарювання - протягом 10 календарних днів, які настають за останнім днем місяця, в якому цей збір був нарахований. Такі суб`єкти протягом 5 календарних днів після граничного строку сплати збору подають казенному підприємству пробірного контролю платіжні документи про його сплату.
Суми зазначеного збору перераховуються на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства за місцезнаходженням казенного підприємства пробірного контролю, яке здійснює клеймування.
Крім цього, викладено у новій редакції форми звітів:
- про нарахування (утримання) та сплату збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі інвалюти у готівковій формі;
- про нарахування (утримання) та сплату збору на обов`язкове державне пенсійне страхування під час здійснення клеймування ювелірних та побутових виробів державним пробірним клеймом.

Постанова КМУ від 27.05.15 р. № 331 набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!