Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Оприлюднено проект змін до Податкового кодексу

August 10, 2016

Одні джерела називають документ фінальною версією податкової реформи від Мінфіну, тоді як інші звертають увагу на те, що проект ще обговорюється.
Міністр фінансів презентував доопрацьовану редакцію проекту. Перелік питань та зауважень учасників засідання говорить про те, що доопрацювання продовжується.
Розглянемо основні пропозиції станом на 9 серпня 2016 р.
Законодавчо закріплено поняття електронного кабінету платника податків.

Зі ст. 41 виключено норму про те, що у складі контролюючих органів (ДФС) діють підрозділи податкової міліції. Натомість ст. 19-2 передбачено: до функцій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики (Мінфіну), належить забезпечення виконання функцій та повноважень, покладених на підрозділи Фінансової поліції.
Платники податків зобов’язані зберігати документи не менш як 1095 днів, а при здійсненні контрольованих операцій – не менш як 2555 днів з дня подання податкової звітності.
Консультації, крім узагальнюючих, ДФС надає усно, Мінфін – у письмовій або електронній формі.
Бази даних переносяться з ДФС у Мінфін.
Термін проведення камеральної перевірки обмежено 30 календарними днями після граничного строку подання податкової декларації.
План-графік перевірок оприлюднюється на сайті Мінфіну.
Про проведення позапланової перевірки попереджатимуть не за 10, а за 15 робочих днів.
З 1 до 2 робочих днів збільшено строк надання документів контролюючим органам великими платниками.
З 5 до 7 робочих днів збільшено термін розгляду органами ДФС податкових апеляцій.
Запроваджено новий розмір штрафу: 50% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну їх реєстрації в ЄРПН від 180 до 365 календарних днів.
Сам термін реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН збільшується зі 180 до 365 днів.
Податок на прибуток залишається в нинішньому вигляді зі ставкою 18%.
Для розрахунку амортизації вартість ОЗ та нематеріальних активів береться без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки).
Запроваджується нова ставка ПДФО для осіб, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем, – 10% мінімальної зарплати.
Відповідно з’являється нова категорія платників – фізособи, які займаються індивідуальною діяльністю без реєстрації підприємцем з річним обсягом доходу до 250 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. (Якщо з 1 січня 2017 р. «мінімалка» становитиме 1600 грн., то це 400 тис. грн.). Аналог спрощенців, що перебувають на першій групі.
Збільшується граничний розмір добових за кожен день закордонного відрядження – з 0,75 МЗП до 40 євро.
Додано низку позицій щодо невключення до складу витрат підприємця: витрат, не пов’язаних з діяльністю самозайнятої особи; витрат на придбання, самостійне виготовлення основних засобів; сум ПДВ тощо.
Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ знов буде один замість наявних двох.
Ставки акцизного податку для алкогольної та тютюнової продукції залишаються без змін. 
Зі складу об’єктів оподаткування податком на майно планується виключити господарські (присадибні) будівлі, або так звані гаражі-склади-сараї.
Перелік авто, які підпадають під оподаткування транспортним податком, розміщується до 1 лютого податкового (звітного) року на сайті Мінфіну.
Платниками земельного податку визначено не «землекористувачів», а «постійних землекористувачів».
Мобілізовані працівники, так само, як і ті, що перебувають у декретних відпустках, не враховуються при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Obnarodovan-proekt-izmenenij-v-Nalogovyj-kodeks

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!