Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обмін об`єктами нерухомості між фізичними особами: що з ПДФО?

31 серпня 2016 р.

ГУ ДФС у Чернігівській області у листі від 22.08.2016 р. № 727/А/25-01-13-01-15 повідомило, що сутністю договору міни є купівля-продаж майна.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку від продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна регламентується ст.172 ПКУ. Для цілей цієї статті під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування (п.172.8). Таким чином, порядок оподаткування доходу платника податку від обміну об’єктів нерухомого майна аналогічний порядку оподаткування доходу від продажу такого майна, встановленого ст.172 ПКУ.

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізособами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому IV розділом Кодексу для податкового розрахунку (п.172.4 ПКУ).

Частина доходів від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості згідно з положеннями ст. 172 ПКУ відображається податковим агентом у формі № 1ДФ за ознакою доходу «104»- «продаж (обмін) нерухомого майна згідно зі ст. 172 Кодексу».

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Obmen-obektami-nedvizhimosti-mezhdu-fizicheskimi-licami-chto-s-NDFL.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!