Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обкладення ПДВ операцій із реекспорту

November 14, 2017

Відповідно до п. 206.7 ПК до операцій з увезення товарів на митну територію України (далі – МТУ) у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від обкладення ПДВ.
Тимчасове ввезення – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на МТУ з умовним повним або частковим звільненням від обкладення митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання (ст.103 Митного кодексу, далі – МК).
Для поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна, зокрема, сплатити митні платежі відповідно до ст. 106 МК або забезпечити виконання зобов’язання із сплати митних платежів відповідно до розд. X МК.
При цьому в разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від обкладення митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на МТУ сплачується 3 % суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на МТУ, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення (ч. 2 ст.106 МК).
Строк тимчасового ввезення товарів встановлюється органом доходів і зборів у кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати 3 років із дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.
Митний режим тимчасового ввезення завершується, зокрема, шляхом реекспорту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, або шляхом поміщення їх в інший митний режим, що допускається МК (ч. 1 ст.112 МК).
Сплачені суми ПДВ включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок (пп. 206.7.2 ПК).
В свою чергу відповідно до ч. 6 ст.106 МК сума митних платежів, сплачена на підставі умовного часткового звільнення від обкладення митними платежами, поверненню не підлягає.
Щодо нарахування ПДВ по операціях з реекспорту товарів, які були раніше ввезені на МТУ у митному режимі тимчасового ввезення, слід зазначити, що операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту (за винятком операцій з вивезення відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 86 МК) підлягають звільненню від обкладення ПДВ. Якщо платник податку за такими товарами скористався своїм правом на податковий кредит і в подальшому здійснює їх вивезення у митному режимі реекспорту, то у податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник повинен здійснити нарахування ПДВ відповідно до п. 198.5 ПК.
При цьому податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються в розмірі сум ПДВ, що були включені платником до складу податкового кредиту та сплачені до бюджету за операцією з тимчасового ввезення товару.

ДФС у Дніпропетровській області.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!