Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Об`єкт нежитлової нерухомості з составними частинами різного функціоналу: що в декларації з податку на нерухомість?

May 20, 2016

Згідно з ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС  об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені законодавством до житлового фонду.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт, і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки від 10.04.15 р. № 408.
Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000 р. № 507 затверджено Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – ДК 018-2000), призначений для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) в Україні.
ДК 018-2000 визначено, що будівлі класифікуються за їх функціональним призначенням. Будівлі, що використовуються або запроектовані для декількох призначень, повинні бути ідентифіковані за однією класифікаційною ознакою відповідно до головного призначення.
Отже, на підставі документів про право власності на об’єкт нежитлової нерухомості, з дотриманням умов, визначених п.п. 14.1.1291 п. 14.1 ст. 14 ПК та з урахуванням норм ДК 018-2000 в частині функціонального призначення та класифікаційної ознаки, визначається належність такого об’єкта до відповідного типу нерухомості та відображається у Податковій декларації з податку на нерухоме, майно відмінне від земельної ділянки.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Obekt-nezhiloj-nedvizhimosti-s-sostavnymi-chastyami-raznogo-funkcionala-chto-v-deklaracii-po-nalogu-na-nedvizhimos.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!