Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про управління земельними ресурсами в межах території об`єднаних територіальних громад

October 19, 2017

Зареєстровано законопроект № 7118-1, яким уносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин.
Метою законопроекту є:
• сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування до виконання наданих ним повноважень;
• оптимізація правового регулювання у сфері здійснення державного контролю за використанням та охороною земель;
• урегулювання інших питань у сфері земельних відносин.
Законопроектом пропонується:
1. Надати об’єднаним територіальним громадам повноваження з розпорядження землями за межами населених пунктів (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави).
2. Надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель:
• центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин;
• виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (у частині контролю за виконанням вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам).
Установити, що повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виконавчі органи місцевого самоврядування набувають у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення.
Визначити, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює нагляд за здійсненням виконавчими органами місцевого самоврядування державного контролю за використанням та охороною земель.
3. Надати об’єднаним територіальним громадам повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності на їх територіях.
4. Визначити порядок установлення (відновлення) меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору із приводу таких меж.
5. Удосконалити вимоги до проведення оцінки земель, від якої залежить розмір плати за землю, а відповідно і матеріальна основа місцевого самоврядування.
6. Установити правовий механізм переведення земель колишньої колективної власності на землі приватної та комунальної власності.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!