Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо відображення у декларації з ПДВ операцій з придбання товарів та послуг у неплатника ПДВ та порядку застосування пункту 198.5 ПК

July 7, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 09.06.16 р. № 12798/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ операцій з придбання товарів/послуг у неплатників ПДВ та порядку застосування пункту 198.5 статті 198 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ (далі - Кодекс) та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.
Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що звільнені від оподаткування.
Зазначене стосується лише товарів/послуг, які були придбані з податком на додану вартість.
Таким чином, для товарів/послуг, які були придбані після 1 липня 2015 року без податку на додану вартість у неплатника ПДВ (та відповідно податковий кредит за якими не був сформований), призначених для використання у звільнених від оподаткування операціях, податкові зобов'язання згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу не нараховуються.
Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21 (далі - Порядок № 21).
Відповідно до підпункту 1 пункту 4 розділу V "Порядок заповнення податкової декларації" Порядку № 21, зокрема, обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) без податку на додану вартість включаються до розділу II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.
Обсяги придбання товарів/послуг без податку на додану вартість відображаються покупцем у рядку 10.3 (колонка А) податкової декларації з ПДВ за той звітний період, у якому вони були придбані.

Голова                                                                                                          Р. М. Насіров

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-otrazhenii-v-deklaracii-po-NDS-operacij-po-priobreteniyu-tovarov-i-uslug-u-neplatelshhikov-NDS-i-poryadka-primeneniya-punkta-1985-NKU.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!