Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків для зарахування страхових коштів

September 20, 2016

Враховуючи численні звернення страхувальників щодо відкриття рахунків для зарахування страхових коштів Лівобережна міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє наступне.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначені законом України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV  (далі – Закон № 1105).
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 34 Закону № 1105 страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках у порядку, встановленому Національним банком України.
В свою чергу, Національним банком України листом від 14.12.2010 р. № 25-111/2972-22535 було повідомлено, що порядок відкриття банками поточних і вкладних (депозитних) рахунків клієнтам у національній та іноземних валютах, регулюються Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 (далі - Інструкція).
Згідно з пунктом 1.8 глави 1 Інструкції до поточних рахунків належать рахунки за спеціальними режимами їх використання, що відкриваються у випадках, передбачених законами України або актами Кабінету Міністрів України.
Особливості правового режиму використання окремого рахунку, визначені Законом, передбачаються у договорі банківського рахунку. Порядок відкриття поточного рахунку юридичній особі або фізичній особі - підприємцю встановлено главами 3 і 4 Інструкції.
Отже, відповідно до Закону банк відкриває страхувальнику-роботодавцю окремий рахунок у порядку, встановленому вищевказаними главами Інструкції.
Банк відкриває окремий рахунок юридичній особі, в тому числі небанківській фінансовій установі, та фізичній особі - підприємцю за балансовим рахунком 2604 "Цільові кошти на вимогу суб'єктів господарювання", а окремий рахунок приватному нотаріусу або адвокату, який відповідно до Закону є роботодавцем,-за балансовим рахунком 2620 "Кошти на вимогу фізичних осіб".
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 34 Закону № 1105 страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
При цьому Державне казначейство України в листі від 30.12.2010 р. № 17-04/3353-24549 повідомило, що страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, для зарахування страхових коштів відкриває у відповідному органі Державного казначейства України за місцем обслуговування окремий рахунок за балансовим рахунком 3711 "Інші рахунки клієнтів Державного казначейства" Плану рахунків бухгалтерського обліку з виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 poкy № 119.
Звертаємо увагу, що страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону (абз. 4 ч. 2 ст. 34 Закону № 1105).

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!