Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про здійснення операцій із приймання готівки для подальшого її переказу в Україні

January 20, 2017

Національний банк України нагадує, що діяльність з приймання готівки для подальшого її переказу за допомогою платіжних пристроїв (банківські автомати, платіжні термінали, програмно-технічні комплекси самообслуговування тощо) та/або через пункти приймання готівки на сьогодні можуть здійснювати:
— банки, які здійснюють свою діяльність на підставі банківської ліцензії;
— комерційні агенти банків – юридичні особи, які уклали агентські договори з банками;
небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України отримали ліцензію Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи та здійснюють свою діяльність відповідно до узгоджених Національним банком України правил платіжної системи. Порядок отримання такої ліцензії визначений Національним банком України у Положенні про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.
З інформацією щодо здійснення операцій із приймання готівки для подальшого її переказу в Україні можна ознайомитися на сайті Національного банку України.
Що стосується вищезазначеної діяльності комерційних агентів банків, то слід акцентувати, що комерційний агент банку надає послуги з приймання готівки для подальшого її переказу від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок банку, якого він представляє.
Не є комерційними агентами підприємці, що діють хоча і в чужих інтересах, але від власного імені.
Національний банк України веде Реєстр комерційних агентів (комерційних представників) банків та встановлює вимоги до них.
Банк зобов’язаний повідомити Національний банк України про укладені ним агентські договори.
Тобто, якщо банк уклав договір з юридичною особою щодо приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу, то інформацію про таку юридичну особу він має внести до цього реєстру.
Важливо, що відповідальність перед платником та отримувачем, пов’язану з переказом коштів, здійсненим через комерційних агентів, несе банк.
Крім того, законодавством встановлено вимогу до комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ, що здійснюють операції з приймання готівки для подальшого її переказу, щодо необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-osushhestvlenii-operacij-po-priemu-nalichnosti-dlya-dalnejshego-ee-perevoda-v-Ukraine.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!