Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо оподаткування операцій з надання послуг, пов`язаних з переказом коштів з застосуванням апаратно-програмного комплексу

May 24, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.05.16 р. № 10891/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо оподаткування операцій з надання послуг, пов’язаних з переказом коштів із застосуванням апаратно-програмного комплексу, та повідомляє.
Як зазначено у листі, товариство має намір укласти агентський договір з комерційним банком, згідно з яким товариство (агент) зобов’язується від імені та під контролем банку забезпечити приймання готівкових грошових коштів від платників (абонентів послуг оператора мобільного зв’язку) із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (АПК) для подальшого перерахування таких грошових коштів банком отримувачу (оператору мобільного зв’язку). За здійснення дій з приймання платежів із застосуванням АПК банк сплачує агенту комісію.
Згідно зі статтею 297 ГОСПОДАРСЬКОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі – ГКУ) за агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб'єкта і за його рахунок.
Відповідно до агентського договору комерційний агент одержує агентську винагороду за посередницькі операції, що здійснені ним в інтересах суб'єкта, якого він представляє, у розмірі, передбаченому договором (стаття 301 ГКУ).
Агентська винагорода виплачується комерційному агенту після оплати третьою особою за угодою, укладеною з його посередництвом, якщо інше не передбачено договором сторін.
 Об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 КОДЕКСУ УКРАЇНИ (підпункт "б" пункту 185.1 статті 185 Кодексу).
Пунктом 188.1 статті 188 Кодексу встановлено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів і  не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).
Отже, операції агента з приймання в межах агентського договору з банком готівкових грошових коштів від абонентів оператора мобільного зв’язку із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування  для подальшого перерахування таких грошових коштів від агента банку не є об'єктом оподаткування ПДВ, а такі отримані кошти не включаються до бази оподаткування.
Разом з цим згідно із пунктом 185.1 статті 185 Кодексу послуга, яку надає агент у межах агентського договору банку, є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, при цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди агента, що отримана від банку в межах виконання агентського договору.

Голова                                                                                                      Р.М. Насіров

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-oblozhenii-operacij-po-predostavleniyu-uslug-svyazannyx-s-perevodom-sredstv-s-primeneniem-apparatno-programmnogo-kompleksa.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!