Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо оподаткування ПДВ агентської винагороди

June 1, 2016

МГУ ДФС - Центральный офіс з ОВП
ЛИСТ
від 14.04.16 р. № 8090/10 / 28-10-01-3-11

Щодо оподаткування ПДВ агентської винагороди

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист «…» щодо оподаткування податком на додану вартість агентської винагороди та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ  (далі – Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.
Пунктами 186.2 - 186.4 статті 186 Кодексу визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг.
Пунктом 186.4 статті 186 Кодексу визначено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті.
Отже, у платника податку операції з постачання послуг згідно договорів агентської винагороди є об'єктом оподаткування ПДВ, які оподатковуються податком у загальновстановленому порядку. Базою оподаткування ПДВ є агентська винагорода, яку отримує платник податку за надані страховим компаніям послуги.
Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податку з постачання послуг, відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню;
б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Отже, на дату, визначену відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу, у платника податку, який надає послуги страховим компаніям згідно агентських договорів, виникають податкові зобов'язання з ПДВ. На зазначену дату платник податку повинен нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-oblozhenii-NDS-agentskogo-voznagrazhdeniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!