Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про виправлення помилок у формі звіту Ф4-ФСС з ТВП

April 22, 2016

Порядок формування, строки подання страхувальниками звітів по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, до робочих органів ФСС з ТВП та їх форму затверджено постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.11 р. № 4 (далі — Порядок № 4).
Виправлення помилок у формі звіту Ф4-ФСС з ТВП здійснюється відповідно до вимог, викладених у Розділі VII Порядку № 4.
У першу чергу бухгалтеру, що самостійно виявив помилки у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП, необхідно письмово повідомити про факт та зміст помилок орган ФСС з ТВП (далі – Фонд) за місцем обліку, у якому мають бути викладені причини виникнення помилок та надані відповідні розрахунки (пункт 7.3 Порядку № 4).
Письмове повідомлення про факт виявлення помилки складається у двох примірниках і повинно містити таку інформацію:

  • назва страхувальника;
  • реєстраційний код страхувальника в органі Фонду та код ЄДРПОУ;
  • період виявлення помилки;
  • зміст помилки з посиланням на чинне законодавство, згідно з яким робляться виправлення;
  • суму відкоригованих внесків або витрат;
  • суму донарахованої пені;
  • дату складання повідомлення.

Письмове повідомлення надсилається за підписом керівника та головного бухгалтера (пункт 7.4 Порядку № 4).
При виявленні помилки, що обумовлює необхідність повернення надміру використаних коштів Фонду, бухгалтер повинен донарахувати та сплатити суму пені.
І, найголовніше, у випадку самостійного повідомлення страхувальником органу Фонду про факт виявлення помилки та перерахування сум, нарахованих ним, у разі недоплати страхових внесків за період до 01.01.11 р. та пені, зайво нарахованих витрат у повному обсязі до початку перевірки, штрафи до страхувальника не застосовуються (пункт 7.7 Порядку № 4).
У випадку, якщо в результаті самостійної перевірки бухгалтер виявив зайво нараховані суми допомог в поточному році, то необхідно вчинити відповідно пункту 10 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.10 р. № 26. У разі виявлення факту надлишково замовлених і отриманих від Фонду страхових коштів, невикористані кошти повертаються до робочого органу протягом трьох робочих днів. Зазначені суми, мають бути відображені у рядку 14 “Перераховано з початку року” звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП, з одночасним зменшенням суми витрат.
При поданні звітності помилки минулих кварталів звітного року необхідно відобразити шляхом коригування відповідних показників звітності. Додатково нараховані суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі по догляду за хворим членом сім’ї, по вагітності та пологах, відображаються в рядках 1, 2, 3 таблиці II звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.
Зверніть увагу! Недопустимо зменшувати необхідну суму фінансування у наступній заяві-розрахунку з врахуванням надлишково отриманих коштів по попередній.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-ispravlenii-oshibok-v-forme-otcheta-F4-FSS-z-TVP.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!