Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо обчислення середньої зарплати держслужбовцям, яким надавалась відпустка в травні 2016 року

July 28, 2016

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.06.2016 р. № 784/13/84-16

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати державним службовцям, яким надавалась відпустка в травні цього року, та повідомляє.
Із 1 травня 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. № 292 Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році  державним службовцям підвищено посадові оклади з одночасною зміною структури.
Відповідно до абзацу сьомого пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі - Порядок), у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до актів законодавства період до зміни структури заробітної плати виключається з розрахункового періоду.
Враховуючи вищевикладене, розрахунковим періодом для проведення нарахувань виходячи з середньої заробітної плати, передбачених пунктом 1 Порядку, має бути період починаючи з травня 2016 року.
Згідно з абзацом восьмим пункту 2 Порядку у разі, коли зміна структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відбулася у період, протягом якого за працівником зберігається середня заробітна плата, а також коли заробітна плата у розрахунковому періоді не зберігається, обчислення середньої заробітної плати провадиться з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.
Отже, у випадку проведення нарахування середньої заробітної плати для оплати днів відпустки у травні цього року, необхідно заробітну плату державного службовця, яка нарахована йому за новими умовами оплати праці у травні, помножити на 12 календарних місяців і розділити на календарні дні періоду травень 2015 - квітень 2016 року за винятком святкових і неробочих днів, які припадають на цей період. Одержаний результат множиться на число календарних днів відпустки.

Директор Департаменту                                                               О. Товстенко

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-ischislenii-srednej-zarplaty-gossluzhashhim-kotorym-predostavlyalsya-otpusk-v-mae-2016-goda

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!