Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів

June 29, 2016

МГУ ДФС - Центральний офіс з ОВП

ЛИСТ

від 05.05.2016 № 10326/10/28-10-01-03-11

Щодо авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів

Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист «…» щодо авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Обов'язок щодо сплати дивідендних авансів у емітента корпоративних прав виникає у разі прийняття рішення про виплату самих дивідендів та здійснення такої виплати, незалежно від того, чи є у такого емітента оподатковуваний прибуток, розрахований за ст. 137 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  (далі – Кодекс) (пп. 57.11.1 Кодексу). Авансовий внесок розраховується із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний звітний рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене. При цьому такий авансовий внесок має відображатись в періоді сплати до бюджету у складі звітної декларації з податку на прибуток (пп. 57.11.2 Кодексу).
В загальному порядку, сума авансових внесків з дивідендів зазначається у рядку 20 податкової декларації з податку на прибуток та розшифровується у додатку АВ до декларації залежно від того, на чию користь виплачуються дивіденди. Зауважимо, що авансовий внесок не сплачується у разі виплати дивідендів на користь фізичних осіб (пп. 57.11.3 Кодексу).
Таким чином, дивідендні авансові внески з податку на прибуток за 2014 рік враховуються при сплаті податку на прибуток за 2015 та 2016 роки відповідно до частин, які були сплачені в кожному з періодів, та відображаються у звітних деклараціях за ці періоди, зменшуючи розмір податкового зобов'язання. Якщо ж розмір таких авансових внесків буде більшим за податкове зобов'язання з податку на прибуток звітного періоду, то він відображається у рядку 16.3 додатка ЗП звітної декларації та переноситься у зменшення податкового зобов'язання майбутніх періодів.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-avansovyx-vznosax-po-naloguna-pribyl-pri-vyplate-dividendov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!