Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про відшкодування гарантованих сум вкладникам

December 16, 2016

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що відповідно до ст. 26 Закону України від 23 лютого 2012 року № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Граничний розмір відшкодування таких коштів не може бути меншим 200 тис. гривень.
Виплати здійснюються через банки-агенти на підставі укладених з ними договорів відповідно до п. 6 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами.
При цьому оподаткування доходів фізичних осіб регламентовано розділом IV ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ, відповідно до п.п. 165.1.29 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому.
Водночас, звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно зі ст. 165 Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, з урахуванням винятків, визначених цим же підпунктом.
Враховуючи викладене, за умови відсутності заборони у договорі між банком-агентом та Фондом про відшкодування гарантованих сум вкладникам, банки-агенти не позбавлені права здійснити виплати таких сум за власні кошти, з подальшим їх відшкодуванням.
Таким чином, на оподаткування фізичної особи – вкладника, яка отримала  відшкодування коштів за своїм вкладом,  не впливає, яким чином здійснено таке відшкодування - за рахунок перерахованих коштів Фонду чи за рахунок коштів банку-агента, за умови дотримання інших умов Закону № 4452, Положення та умов договору банку-агента з Фондом.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-vozmeshhenii-garantirovannyx-summ-vkladchikam

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!