Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про транзитні перевезення комерційного призначення російських перевізників

March 24, 2016

До уваги громадських організацій та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності!
У зв’язку з актуальністю питання транзитних перевезень транспортними засобами комерційного призначення російських перевізників надаємо роз’яснення ДФС з цього приводу.
Постановою Уряду Російської Федерації від 21 грудня 2015 року № 1397 з 1 січня по 5 серпня 2016 року уведено в дію заборону щодо ввезення на територію Російської Федерації товарів сільськогосподарського призначення, продукції та сировини походженням з України, у зв'язку з чим наноситься значна шкода суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності з України та обмежується реалізація їх законних прав та інтересів,
У відповідь на зазначені дії Російської Федерації Кабінет Міністрів України 30 грудня 2015 року затвердив постанову № 1147 „Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації". Цією постановою з 10 січня по 5 серпня 2016 року заборонено ввезення на територію України товарів походженням з Російської Федерації згідно з переліком, що додається до постанови.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року №20 „Про затвердження переліку пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється ввезення товарів в режимі транзиту" затверджений перелік пунктів пропуску, через які здійснюється ввезення в режимі транзиту (прохідний транзит) товарів, визначених постановою Кабінету Міністрів України 30 грудня 2015 року №1147 „Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації".
Таким чином, постановою Кабінету Міністрів України 20 січня 2016 року № 20 дозволений виключно прохідний транзит (від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України (у тому числі в межах одного пункту пропуску через державний кордон України) через митну територію України товарів, зазначених у переліку до постанови Кабінету Міністрів України 30 грудня 2015 № 1147, через визначені постановою Кабінету Міністрів України 20 січня 2016 року № 20 пункти пропуску на державному кордоні України з Республікою Білорусь та Російською Федерацією.
Слід зазначити, що дозвіл на переміщення товарів у митному режимі транзиту обумовлений також статтею 3 Закону України від 20 жовтня 1999 року № 1172-ХIV „Про транзит вантажів", згідно з якою свобода транзиту вантажів забезпечується шляхом відсутності будь-якої дискримінації стосовно учасників транзиту, транзитного вантажу за ознакою його місця походження, відправлення, ввезення, вивезення чи призначення або у зв'язку з обставинами, що відносяться до права власності на цей вантаж або на транспортний засіб транзиту, місця реєстрації чи прапора останнього.
Безперешкодне переміщення прохідним транзитом через митну територію України товарів походженням з Російської Федерації обумовлено ще і тим, що кінцевим їх отримувачем є суб'єкти, зокрема, з країн Європейського Союзу, які вже сплатили кошти як за самі товари, так і за їх доставку.
Водночас положеннями частини другої статті V Генеральної угоди з тарифів і торгівлі від 30.10.1947 встановлено, що повинна існувати свобода транзиту через територію кожної сторони за маршрутами, найбільш зручними для міжнародного транзиту, для транзитного руху на територію інших сторін чи з територій інших сторін. Не повинно бути винятків, що базуються на прапорі суден, місці походження, відправлення, в'їзду, виїзду чи призначення або на будь-яких обставинах, що стосуються власності на товари, судна чи інші транспортні засоби.
Заборона на переміщення прохідним транзитом товарів і транспортних засобів територією України суперечить міжнародним зобов'язанням України в рамках Світової організації торгівлі, до числа 162 країн-учасниць якої входять країни Європейського Союзу та окремі країни Співдружності Незалежних Держав, у тому числі Україна.
Стосовно заборони руху вантажних автомобільних транспортних засобів комерційного призначення російських перевізників територією Республіки Польща слід зазначити таке.
Рух вантажних автомобільних транспортних засобів комерційного призначення між Російською Федерацією та Республікою Польща зупинено з 1 лютого 2016 року, оскільки строк діючих дозволів на виконання міжнародних вантажних автомобільних перевезень для перевізників обох країн сплив, а Сторони не досягли домовленостей про умови видачі цих дозволів на 2016 рік.
На переговорах у м. Москві 18-19 лютого 2016 року представники Міністерства транспорту Російської Федерації та Міністерства інфраструктури і будівництва Республіки Польща досягли домовленості щодо продовження до 15 квітня 2016 року перехідного періоду, під час якого міжнародні вантажні автомобільні перевезення між обома країнами будуть здійснюватись за спеціальними дозволами. Кожна з країн отримує по 20 000 таких дозволів (Росія - 19 500 дозволів на двосторонні/транзитні перевезення і 500 дозволів на перевезення в/з третіх країн, а Польща - 10 000 дозволів на двосторонні/транзитні перевезення і 10 000 дозволів на перевезення в/з третіх країн).
Що стосується питання здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень по території України транспортними засобами комерційного призначення російських перевізників, повідомляємо, що за інформацією Міністерства інфраструктури України дія українських транзитних дозволів, наданих для російських перевізників на 2016 рік, була поновлена з 25 лютого 2016 року.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/O-tranzitnyx-perevozkax-kommercheskogo-naznacheniya-rossijskix-perevozchikov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!