Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо розрахунку акцизного податку при реалізації скрапленого газа населенню

March 23, 2016

Міжрегіональним головним управлінням ДФС – Центральним офісом з обслуговування великих платників розглянуто лист щодо розрахунку акцизного податку при реалізації скрапленого газу населенню, за результатами розгляду та в межах своїх повноважень повідомляємо наступне.

Питання 1.
Відповідно до статті 212 Податкового кодексу від 02.12.10 р. № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі - ПК) платниками акцизного податку є, зокрема, особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (підпункт 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 ПК), особа, яка реалізує пальне (підпункт 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПК).
Згідно статті 213 ПК об’єктами оподаткування є, зокрема, реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

  • отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
  • ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
  • вироблені в Україні, реалізація, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Разом з цим звільняються від оподаткування операції з реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 213.3.11 пункту 213.3 статті 213 ПК. При цьому не звільняються від оподаткування операції з реалізації скрапленого газу, придбаного на спеціалізованих аукціонах для потреб населення.
Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, із змінами та доповненнями, для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, відпуску товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок, – дата надходження оплати за проданий товар.
Датою виникнення податкових зобов’язань щодо операцій, визначених у підпункті 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, є дата реалізації таких обсягів пального.

Питання 2.
Окремого порядку розрахунку акцизного податку при реалізації на ГПН скрапленого газу населенню для побутових потреб нормами податкового законодавства не передбачено.
Додатково повідомляємо, що з 01.03.16 р. запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального та ведення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
Відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПК до пального, зокрема, відносяться: скраплений газ природній та скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази.
Порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального визначено статтею 232 ПК.
Згідно до вимог підпункту 232.1 статті 232 облік обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального ведеться за кожним кодом товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД.
Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до температури 15°C. Така одиниця обліку повинна використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.
Порядок електронного адміністрування реалізації пального встановлюється Кабміном.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/O-raschete-akciznogo-naloga-pri-realizacii-szhizhennogo-gaza-naseleniyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!