Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо застосування штрафів до платника податку за технічну помилку при заповненні декларації з податку на прибуток

May 26, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.05.16 р. № 11077/6 / 99-99-15-02-01-15

ТОВ <...>
Головне управління ДФС у м. Києві

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України, керуючись ст.52   ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ  (далі – Кодекс), розглянула лист … щодо застосування штрафних санкцій до платника податку за технічну помилку  при заповненні податкової декларації з податку на прибуток підприємств та повідомляє.
У пункті 46.1 Кодексу наведено загальне визначення податкової декларації (розрахунку), який застосовується до будь-якого податку, враховуючи податок на прибуток підприємств.
Так, податкова декларація, розрахунок – документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання.
Статтею 50 Кодексу установлено порядок виправлення помилок у разі їх самостійного виявлення. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, що є чинною на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Платником самостійно нараховується сума штрафу відповідно до підпункту «а» або «б» п.50.1 ст. 50 Кодексу, а саме: у разі виправлення помилки в уточнюючому розрахунку сплачується штраф у розмірі трьох відсотків від суми недоплати до подання такого уточнюючого розрахунку; у разі відображення суми недоплати у складі декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, сплачується штраф у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Платником нараховується пеня, сума якої відображається в уточнюючому розрахунку або поточній декларації і розраховується відповідно до ст.129 Кодексу.
У Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженій наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897 (далі – декларація), самостійне виправлення помилок з податку на прибуток, який уточнюється при виплаті доходів  (прибутків) нерезидентів, відображається у рядках 32-35.
При цьому у рядку 33 декларації визначається  сума штрафу у розмірі п’яти відсотків при відображенні недоплати у складі декларації, а у рядку 35 декларації  – сума штрафу у розмірі трьох відсотків при відображенні недоплати в уточнюючій декларації.
Отже, податкове законодавство передбачає застосування штрафних санкцій у разі самостійного виявлення платником заниженого податкового зобов’язання.
Згідно з п.31 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються.

Голова                                                                                             Р.М. Насіров

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-primenenii-shtrafov-k-nalogoplatelshhiku-za-texnicheskuyu-oshibku-pri-zapolnenii-deklaracii-po-nalogu-na-pribyl.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!